Arhīvs

2ANNAS dodas tūrē “Projektors” un aicina iesniegt filmas

Rīgas Starptautiskā filmu festivāla 2ANNAS projekts “PROJEKTORS” no 28. februāra līdz 8. martam viesosies piecās Latvijas pilsētās, iepazīstinot jauniešus ar aktuālākajām Baltijas īsfilmām un dodot iespēju pašiem piedalīties īsfilmu veidošanas meistarklasēs. Vienlaikus festivāls aicina režisorus no Latvijas un pasaules pieteikt savas filmas 2ANNU 2017. gada konkursa programmām.

 

Jau kopš 2007. gada Rīgas Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS sezonas sākumā dodas Latvijas tūrē, lai dažādos reģionos demonstrētu īpaši atlasītu iepriekšējā gada festivāla īsfilmu programmu, tādējādi veicinot kultūras decentralizāciju valsts mērogā un kino kultūras attīstīšanu Latvijas novados. Šāda Latvijas tūre jau kļuvusi par neatņemamu festivāla sastāvdaļu un 2011. gadā ieguvusi nosaukumu Projektors.

Turpinot 2016. gadā veiksmīgi aizsākto sadarbību, arī  šogad 2ANNU Projektora uzmanība tiek vērsta uz vidusskolu apmeklēšanu, sniedzot savu ieguldījumu kino izglītībā Latvijā.  Paralēli Baltijas īsfilmu programmas demonstrēšanai 2ANNU Projektors piedāvās jauniešiem īsfilmu veidošanas meistarklases, kurās būs iespējams iegūt zināšanas par īsfilmu radīšanas procesu un praktiskas iemaņas filmēšanā. 2ANNU Projektora meistarklašu mērķis ir padziļināt jauniešu zināšanas un interesi par kino, tai skaitā specifisko īsfilmas žanru, kā arī attīstīt iemaņas vizuāli prezentēt sabiedrībā aktuālas tēmas.

Meistarklases vadīs režisors Reinis Spaile, kas 2015. gadā par savu filmu Tukšās zemes ritmi ieguva 2ANNAS Baltijas īsfilmu konkursa diplomu, un pieredzējušie operatori Jānis Indriks un Jānis Jurkovskis.

2ANNU Projektora 2017 komanda viesosies piecās Latvijas mācību iestādēs – Tukuma 2. vidusskolā (28. februārī), Talsu Valsts ģimnāzijā (1. martā), Aizputes jauniešu Ideju mājā (2. martā), Jēkabpils Valsts ģimnāzijā (7. martā), Ludzas bērnu un jauniešu centrā (8. martā).

Sadarbībā ar Rīga TV24 labākās meistarklašu īsfilmas autors tiks aicināts savu darbu prezentēt tiešajā ēterā televīzijā.

Projekts top sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu, Vides Filmu Studiju, BB Rental, Rīga TV24, Aizputes jauniešu Ideju māju, Tehniskās jaunrades namu Annas 2 un Virtuālo Studiju Urga.

Vienlaikus no 16. februāra līdz 15. jūlijam režisori no Latvijas un pasaules tiek aicināti pieteikt savas filmas Rīgas Starptautiskā filmu festivāla 2ANNAS Baltijas un starptautiskā īsfilmu konkursa programmai, kā arī starptautiskā vidēja garuma filmu konkursa programmai. Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls “2ANNAS” ir neatkarīgs kino un audiovizuālās mākslas festivāls, kas meklē un iepazīstina skatītājus ar inovatīviem vizuālās komunikācijas veidiem visā pasaulē. Festivāla mērķis ir popularizēt Eiropas un pasaules kino Latvijā, kā arī skatīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā.

Festivāls 2ANNAS šogad norisināsies no 28. novembra līdz 3. decembrim; šajā laikā rūpīgi atlasītu filmu programmu papildinās vērtīgas diskusijas, neaizmirstamas ballītes un citi pasākumi. Festivālu veido četras konkursa skates un vairākas tematiskās programmas. Šogad festivāls pirmo reizi organizē filmu konkursu, kurā iesniedzamas tieši bērnu un jauniešu auditorijai adresētas filmas, tādējādi sniedzot nozīmīgu ieguldījumu kvalitatīva kino skatīšanās pieredzes veidošanā. Tāpat 2ANNAS turpinās 2015. gadā uzsākto konkursu vidēja garuma filmām, kas sava specifiskā formāta dēļ nekvalificējas ne īsfilmu, ne pilnmetrāžas kinofestivāliem. Šāgada fokusa programmas tēma ir autsaideri – cilvēki, kuri izvēlējušies vai ir spiesti dzīvot citādāk, nekā lielākā daļa sabiedrības. Programmas ietvaros skatītājiem būs iespēja ielūkoties alternatīvās dzīvesveida formās, queer (citādā) kultūrā un stāstos par tiem, kuri dzīvo ārpus likuma, sabiedrības un naudas sistēmas.

Savā 22 gadu ilgās pastāvēšanas laikā festivāls 2ANNAS ir kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem īsfilmu festivāliem Baltijā, un kino baudītājiem ir ticis piedāvāts ļoti plašs kino spektrs – sākot no art-house līdz pat Amerikas Kinoakadēmijas balvai nominētām filmām, savukārt Baltijas filmu skatēs bijuši sastopami gan studentu radīti, gan jau atzinību guvušu latviešu režisoru veidoti darbi. 2016. gadā festivālam tika pieteikts rekordliels filmu skaits – 2170 filmas no 92 valstīm.

Festivāla oficiālais organizators ir biedrība un filmu studija „Virtuālā studija URGA”. Festivāla mērķis ir padarīt pieejamu aktuālāko Eiropas un pasaules kino Latvijas skatītājiem, kā arī sekot Baltijas filmu mākslas attīstībai un tendencēm. 2ANNAS meklē darbus, kas pārkāpj kino tehniskās un mākslinieciskās robežas, dodot vietu eksperimentiem un jaunatklājumiem.

Informācija par filmu pieteikšanas kārtību:
http://ej.uz/2ANNASIFF

Informācija par festivālu:
http://www.2annas.lv/
https://www.facebook.com/2AnnasIFF/

Informācija par projektu 2ANNU Projektors:
projektors@2annas.lv
Facebook: 2ANNAS PROJEKTORS
www.2annas.lv

Informāciju sagatavoja:
Ieva Strauta
ieva.strauta@2annas.lv

27.02.2017.

 

 

27/02/2017